NOVATURAS - Malaga - Apie Malagą

Kelionės į Malagą

Apie Malagą - AndalūzijąApie Malagą
Didžiausias iš 17 autonominių Ispanijos regionų – Andalūzija. Plotu ji pranoksta Belgiją, Olandiją ir Šveicariją, dėl savo geografinėspadėtiesdažnaivadinama „tiltu tarp dviejų kontinentų“ ir „vartais į Europą“.
Ne vieną amžių dėl derlingų Andalūzijos žemių ir patogios strateginės padėties vyko kovos, vieni užkariautojai keitė kitus. Andalūzija garsi daugeliu istorijos ir kultūros paminklų. Iš šios Ispanijos dalies kilo ir visiems žinomi flamenco šokiai ir korida. Andalūzijos architektūroje, papročiuose, gyvenimo būde, nacionalinės virtuvės patiekaluose iki šiol stipriausiai jaučiasi islamiškos maurų kultūros įtaka.
Kelionė po Andalūziją – puiki proga pasigrožėti Andalūzijos kalnais, susipažinti su įspūdingais miestais (Sevilija, Granada, Kordoba, Ronda), keletą dienų pailsėti viename iš Kosta del Solio kurortų.
Kosta del Solis (išvertus iš ispanų kalbos, „saulėtasis krantas“) – Andalūzijos Vi¬duržemio jūros pakrantės pietinė dalis, traukianti poilsiautojus gamtos grožiu, išvystyta turizmo infrastruktūra, „Mė-lynosios vėliavos“ ženklu pažymėtais paplūdimiais ir kunkuliuojančiu naktiniu gyvenimu. Vidutinis saulėtų dienų skaičius per metus – 320 dienų.
Kosta del Solyje žavi smėlėti paplūdi¬miai, kalnai snieguotomis viršūnėmis, derlingas Gvadalkivyro upės slėnis ir miškai. Kosta del Solyje yra visame pa¬saulyje žinomi Marbelos, Toremolinos, Benalmadenos ir Fenžirolos kurortai, kuriuose rasite įvairių kategorijų vieš¬bučius, privačių vilų rajonus, prekybos ir pramogų centrus. Baruose, nakti¬niuose klubuose ir kazino gyvenimas verda nuo vėlaus vakaro iki aušros.
Poilsiaudami Kosta del Solyje, galėsite ne tik mėgautis saule, smėlio paplūdi¬miais ir Viduržemio jūra. Ekskursijų sąraše – Marokas, Granada (aplankysite įžymiąją Alhambrą), Sevilija, Kordoba, Toledas, Madridas, Gibraltaras. Pikaso gerbėjai jo gimtinėje – Kosta del Solyje – galės pamatyti menininko darbus
Norėdami pajusti tikrąjį Andalūzijos žavesį, atsipalaiduokite ir niekur ne¬skubėkite. Ramiai pavėsyje gurkšno¬kite taurę ispaniško vyno per popietės tvankumą, nesijaudindami dėl siestos metu nedirbančio muziejaus ar par¬duotuvės; nelaukdami, kol dešimtą valandą vakaro atsidarys vietiniai restoranai. Dirstelėkite į keletą barų, kol rasite tą, kurio meniu ir lankytojai atitiks Jūsų nuotaiką; mėgaukitės vėlyva vakariene, kai nuslūgsta karš¬tis ir nėra kur skubėti, nes diena jau baigiasi.
 
 
LANKYTINOS VIETOS KELIAUJANT Į MALAGĄ
Malaga
 
 
Pagrindinis Kosta del Solio regiono miestas – Malaga, turinti daugiau kaip 670 tūkst. gyventojų. Tai uostas su senovinėmis gatvelėmis, subtropinėje augmenijoje paskendusiomis vilomis. Malaga ir jos apylinkės – viena svarbiausių ir populiariausių Ispanijos turistinių zonų. Tai, kad Malaga plėtėsi kaip uostas ir prekybos centras, nulėmė ir jos architektūrą. Čia beveik nėra pilių, dvarų, fontanų ir viso to, kuo mes žavimės pakliuvę į miestą su tokia istorija. Pasenę pastatai būdavo griaunami, o vietoj jų statomi nauji ir praktiškesni.
Nuo Romos laikų miesto centre yra išlikę II a. pradžioje statyto teatro griuvėsiai. Teatras yra šalia įėjimo į Alkasabo rūmus, kurį XI a. arabai pastatė ant romėnų bastiono griu¬vėsių. Šie rūmai yra tikras arabų architektūros grynuolis su kiemelių labirintais, papuoštais gėlėmis ir palmėmis, fontanais, aukštomis ak¬mens sienomis. Šiuo metu čia įsikūręs Archeologijos muziejus.
Viena iš įsimintiniausių ir gerbiamiau¬sių vietų Malagoje – “Plaza de la Merced” aikštė. Joje yra namas, kuriame gimė ir praleido savo vaikystę vienas iš garsiausių pasaulio dailininkų – Pablas Pikasas. San Augustino gatvėje galima aplankyti grafų Buenavistų rūmus. Juose 2003 metais Ispanijos karalius įsteigė Pikaso muziejų, kuriame dabar saugoma daugiau kaip 200 genialaus dailininko darbų. Pačiame miesto centre yra ir Botanikos sodas, kuriame surinkti patys įvairiausi augalai nuo Kinijos iki Lotynų Amerikos.
Sevilija
Andalūzijos miestų primadona – Sevilija. Tai vienas iš didžiausių Ispanijos miestų, krašto sostinė, įsikūrusi abipus Gvadalkivyro upės krantų. Joje vis dar gyvuoja istorijos dvasia, kuomet Gvadalkivyro upė buvo Andalūzijos gyvenimo pagrindinė gysla, pritaikyta žvejybai ir padariusi Seviliją turtingą.
Sevilija buvo beveik kiekvienos eks¬pedicijos į Ameriką pradžia. 500 metų trukmės maurų valdymas paliko ypač ryškų pėdsaką jos architektūroje.
Senasis miesto pavadinimas „Ispalis“ kilęs nuo pūnų žodžio „lyguma“. Arabams užėmus miestą, jis pradėtas vadinti „Iskvi¬lija“, nuo ko ir kilo pavadinimas „Sevilija“ Arabų valdymo laikotarpiu miestas augo, plėtėsi ir išgyveno ekonominio pakylėji¬mo laikotarpį.
Sevilija – miestas, apgaubtas roman¬tizmo skraiste. Čia gyveno ir tabako fabrike dirbo gražuolė Karmen, tapusi rašytojų, kompozitorių, choreografų įkvėpimo šaltiniu. Mieste yra daug ar¬chitektūros šedevrų, įvairių muziejų.
Romantiškiausia Sevilijos vieta yra Santa Kruzo kvartalas, kur siaurų gat¬velių labirinte glaudžiasi karalių rūmai “Real Alcazares”, daugybė suvenyrų parduotuvių, barų, vaikštinėja gita¬ristai, tarp medžių slepiasi vaizdingi takai, aikštės ir gėlių pilni kiemeliai. Vaizdingais kalnų keliais, pro nedide¬lius kaimelius, atvykę į šį miestą galite apžiūrėti Sevilijos katedrą – vieną iš didžiausių pasaulyje gotikos pastatų, žavinčių savo didybe ir vidaus šedev¬rais. Vienoje iš katedros koplyčių pa¬laidotas Kristupas Kolumbas. Giraldos bokštas – Sevilijos simbolis, XII a. arabų mečetės minaretas, kuris, praėjus trims amžiams, tapo šios katedros varpine. Marijos – Luizos parke Plaza Espana aikštėje, yra daug unikalių įvairių šalių paviljonų, pastatytų specialiai 1929 m. vykusiai tarptautinei Iberijos – Ameri¬kos parodai. Sevilija – EXPO’92, skirtos 500 metų Amerikos atradimo jubiliejui, miestas.
 Kordoba
Į šiaurės rytus nuo Sevilijos, ant tos pa¬čios upės kranto, įsikūrusi Kordoba, kuri buvo žinoma kaip Al-Andalūzijos kalifo miestas. Iš čia buvo valdoma galinga Ispanijos imperija, kuri driekėsi iki Pirėnų kalnų. Anuomet Kordoba savo grožiu galėjo lygintis su Konstantinopoliu ar Bagdadu. Iki šių dienų išliko daug tos epochos architektūrinių paminklų, iš¬laikiusių savitą stilių.
Viduramžiais statytame Kordobos mieste verta aplankyti žymiąją maurų mečetę “La Mezquita” – vertingiausią Omejadų palikimą, pastatytą prieš 12 šimtmečių, kuri įkūnijo islamo galią Pirėnų pusiasalyje. Tai mečetė su puikiomis dekoruotomis kolonomis ir arkomis, bizantiško stiliaus mozai-komis, nepaprasto grožio centriniu kupolu. Mečetė – unikalus religinės paskirties statinys, užimantis beveik 24 000 kv. m plotą. Šis puikus pastatas buvo išsaugotas net keičiantis dievams ir religijoms. XVI a. mečetės viduje, kaip atsvara islamiškosioms tradicijoms, buvo pastatyta krikščioniška katedra. Kordobos širdis – žydų kvartalas, įsi¬kūręs į vakarus nuo aukštų Mezquita sienų. Romėnų laikus mena amfiteatrodalis ir iki šių dienų naudojamas tiltas per Gvadalkivyro upę.
Kordoboje yra daug įdomių meno, archeologijos, koridos istorijos muziejų su vertingomis kolekcijomis. Kordobos bulių kovų mokykla kartu su Sevilijos ir Rondos mokyklomis sudaro žymiausių Andalūzijos šios rūšies mokyklų trejetą. Čia gimė daug miestą garsinusių drąsių matadorų. Koridos arena “Los Califas” yra žinoma visoje Ispanijoje.
Gibraltaras
Aukštas uolėtas Gibraltaro kyšulys ant paties Pirėnų pusiasalio smaigalio pa¬gal 1713 m. Utrechto sutartį „amžiams“ atiteko Britanijai. Jo plotas iš viso užima 6,5 kv. km. Gibraltarą, vieną iš legendinių Heraklio stulpų, ilgą laiką valdė maurai, kurie jį užgrobė 711 me¬tais. 1602 metais jis atiteko Ispanijai, bet 1704 metais jį užėmė Britanijos kariuomenė. 1830 metais jam suteiktas kolonijos statusas. 1967 m. spalio 10 d. Gibraltaro gyventojai referendumu nusprendė likti pavaldūs Didžiajai Britanijai, kuo galutinai sugadino santykius su Ispanija. 16 metų Ispanija laikė uždarytą sieną su Gibraltaru. Tačiau ir ją atidarius (1985 metais) muitinės patikrinimas čia tęsiasi po kelias valandas, nors anglai susitvarko per kelias minutes.
Šiais laikais kasmet apie 4 mln. žmonių perplaukia Gibraltarą iš La Linea Ispanijoje – dauguma traukia apsipirkti be muito.
Gibraltaro įžymybės susijusios su jo strategine ir karine svarba. Pusiauke¬lėje į garsiąją uolą stovi maurų pilis, kurios donžone iki šiol yra kalėjimas. Beždžionių urve, netoli Gibraltaro ky¬šulio, gyvena beuodegės beždžionės (vienintelės laukinės beždžionės, gy¬venančios Europoje). Pasak legendos, britai išlaikys uolą tik tol, kol čia gyvens beždžionės. Verta aplankyti Gibraltaro muziejų, stalaktitų urvus Saint Michael ir beždžionių draustinį, pakilti į uolos viršų, iš kur atsiveria puikus vaizdas į Viduržemio jūrą ir Maroką.
Ronda
Tai vienas iš seniausių Andalūzijos miestų, dar V a. pr. Kr. įsikūręs 800 metrų aukštyje virš jūros lygio, vienoje vaizdingiausių Ispanijos vietų. Ronda – legendinių Andalūzijos kontraban¬dininkų miestas. 200 m gylio tarpeklis El Tajo dalija miestą į dvi dalis, o jas su¬jungia romėnų laikais 1793 m statytas tiltas. Jis vadinamas dviejų senovės kultūrų – arabiškos ir krikščioniškos – jungtimi. To tilto aukštis – 90 m. Iš čia atsiveria nuostabi miesto panorama.
Šiauriau nuo tilto yra pati seniausia Ispanijoje koridos arena. Greta arenos yra arabų karaliaus namas. Senamiesčio centre yra Mergelės Marijos bažny¬čia, statyta 1458 m. Rondos katedra yra įdomus įvairių architektūrinių stilių mišinys: koplyčios – vėlyvoji gotika, pagrindinis altorius – barokas, o rene-sansinė varpinė sudaro dalį išlikusio minareto. Vaizdingas senamiestis, rūmai, seniausia ir viena gražiausių Ispanijoje koridos arena Plaza de Toros su muziejumi suteikia miestui nepa¬kartojamo žavesio.
Granada
Dainose apdainuotas, poetų rimuose sudėtas Granados grožis ir žavesys. Puikiausiai miesto grožį ir meilę jam išreiškė Garcia Lorca: „…Granada – laisvalaikio praleidimo, fantazijų, ty¬rinėjimų miestas, kuriame įsimylėjėliai geriau nei kur nors kitur – smėlyje – gali įrašyti savo mylimosios vardą. Granada sutverta svajonei ir svajojimui“.
Granada yra Siera Nevados kalnų prie¬igose. 800 metų joje karaliavo maurai. Tai turėjo didelės įtakos šio ispaniško miesto kultūrai.
Nasridų dinastija (1238–1492) Gra¬nadoje klestėjo vėlyvuoju laikotarpiu, kuomet likusi Ispanijos teritorijos dalis priklausė krikščionims. Vertingiausias 250 metų valdžiusių Nasridų palikimas – Alhambros rūmai, vieni puošniausių islamiškame pasaulyje, kurie išgarsino Granados miestą. Tai akropolio tipo tvirtovė, buvusi maurų karalių rezi¬dencija. Jame ištisas namų, mokyklų, pirčių, bokštų kompleksas. Alhambra – tikras elegancijos ir grožio įsikūni¬jimas, įspūdingos rūmų menės, kolo¬nados, sienų ornamentika. Netoli nuo Granados yra Generalife sodai (arabų kalba – „aukštas sodas, stebuklų so¬das“), kuriuose trykšta fontanai, gaiva alsuoja baseinai, auga rožių krūmai, apelsinmedžiai. Soduose skendintys kiemai su čiurlenančiais fontanais, tyliais tvenkiniais mena įvairias epo¬chas ir civilizacijas. Turistus žavi ir didinga Granados katedra – Karlo V laikų geriausių architektų ir skulptorių kūrinys. Karališkoje koplyčioje ilsisi Ara¬gonos karaliaus Ferdinando ir Kastilijos karalienės Izabelės palaikai.
 


Vardas:
El. paštas:
Telefonas:
Jūsų užklausimas:
 
 
 
Užsisakykite naujienas el. paštu